مسعود عسکری

در خبرنامه ما عضو شوید  مسعود عسکری

  مشاور ارشد سرمایه‌گذاری

  دکتر مسعود عسکری، سرمایه‌گذار فرشته تیم آینده‌پژوهی و هوشمندی فناوری معادن و صنایع فلزی بوده است و کمک کرد که این تیم نوپا در سال ۱۳۹۲ به یک شرکت بالغ و پیشرو تا سال ۱۴۰۰ تبدیل شود. دکتر عسکری، در ابتدای راه‌اندازی شرکت اکسیر به بنیان‌گذاران این شرکت پیوست و ایشان هم‌اکنون مشاور ارشد اکسیر برای راهبری سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر است.

  دکتر عسکری کارنامه پربار و موفقیت‌آمیزی در توسعه ایده‌های فناورانه و سرمایه‌گذاری خطرپذیر دارد که تیم هوشمندی یکی از موفق‌ترین نمونه‌های آن است. مهمترین نقش مسعود عسکری در شرکت اکسیر، انتقال تجارب و بهبود فرآیند سرمایه‌گذاری در تعامل بین اکسیر و مشتریان آن است. علاوه‌براین، ایجاد ثروت و ارزش برای شبکه‌ای داخلی و خارجی شکل‌گرفته پیرامون ایشان از طریق ظرفیت‌های دانشی و فنی اکسیر، از جمله اولویت‌های کاری ایشان است. عمده اقدامات دکتر عسکری در دهه اخیر، معطوف به توسعه حوزه‌های نوین و فناورانه در صنعت و شکل‌دهی به تعاملات بین‌المللی و فرصت‌های انتقال فناوری بوده است. فعالیت در حوزه تولید محصول و تولید دانش در صنعت آهن و فولاد به همراه یک دهه فعالیت در زمینه لیتیم و عناصر نادر خاکی،

  اغلب زمان دکتر مسعود عسکری در خارج از شرکت اکسیر و در تعامل با شبکه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی صرف می‌شود. مذاکره برای توسعه بسته‌های سرمایه‌گذاری اکسیر تا مدیریت جمع سرمایه‌گذاران فرشته پیرامون ایشان، اولویت اصلی زمانی دکتر عسکری است.

  آقای دکتر مسعود عسکری در سال ۱۴۰۰ و پس از سه‌دهه فعالیت مستمر آموزشی، راهبری و همکاری در ۱۰۰ پروژه پژوهشی و همکاری در ده‌ها پروژه پایلوت و توسعه فناوری، از عضویت هیئت علمی دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه صنعتی شریف بازنشسته گردید. ایشان مؤسس و اولین رئیس دانشگاه علم و فرهنگ ایران، اولین رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف و اولین رئیس مرکز هوشمندی و راهبر این ایده در دانشگاه صنعتی شریف و سازمان ایمیدرو بوده است. اعتماد شکل‌گرفته به دکتر عسکری از شبکه صنعت، دانشگاه و به‌ویژه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، مهمترین دارایی معنوی شرکت اکسیر است.