رامین افشار

در خبرنامه ما عضو شوید  رامین افشار

  رئیس دپارتمان تحول دیجیتال

  رامین افشار پس از شکل‌گیری شرکت اکسیر و همزمان با توسعه پروژه‌های هوشمندسازی و ارزیابی بلوغ دیجیتال، به این شرکت پیوست. رامین در پنج‌سال منتهی به سال ۱۴۰۰ در قالب مشاوره کارشناسی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، به بهبود نتایج پروژه‌های آینده‌نگر و فنی تیم هوشمندی کمک می‌کرد.

  نقش رامین افشار در شرکت اکسیر، کمک به شرکت‌ها برای پیشتازی در عصر انقلاب صنعتی چهارم و حل چالش‌های آن‌ها با کمک فناوری‌های نوین است. افشار به شرکت‌ها کمک می‌کند که هم‌زمان با رفع چالش‌ها و نیازهای فناورانه خود، فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم را نیز در کسب‌وکار خود نفوذ دهند.
  مدیریت فرآیند نیازسنجی فناورانه، ارزیابی بلوغ دیجتال و هوشمندسازی شرکت‌های مشتریان، بر عهده رامین افشار است. عمده زمان افشار در بیرون از شرکت اکسیر و در مجتمع‌های تولیدی و ستادی مشتریان صرف می‌شود. ایشان با به واسطه مطالعات پیشین شرکت اکسیر یا مطالعات سفارشی مشتریان، به بانک جامعی از راهکارهای واقعی و پیاده‌سازی‌شده در سطح جهانی دسترسی دارد و در عین حال با شناسایی دقیق و در محل نیازهای مشتریان، راهکارهای هوشمند و اقتصادی را برای نفوذدهی فناوری‌ها و حل مشکلات تدوین می‌کند. به‌طور کلی پیشبرد و بهبود مستمر مدل منحصربه‌فرد شرکت اکسیر در پیونددادن سه مقوله نیازسنجی فناورانه، بلوغ دیجیتال و هوشمندسازی، بر عهده رامین افشار است. همچنین توسعه محصولات مبتنی بر فناوری‌های نو تحت برند اکسیر، مسئولیت ایشان است.
  رامین افشار تحصیلات کارشناسی خود را در زمینه مهندسی کامپیوتر-گرایش نرم‌افزار در ایران و تجارت الکترونیک را در یکی از دانشگاه‌های معتبر مالزی در مقطع کارشناسی ارشد به انجام رسانید. تجارب متعدد افشار در زمینه توسعه نرم‌افزار و پلتفرم‌های نوآورانه برای شرکت‌ها، بخش عمده‌ای از سابقه وی را تشکیل می‌دهد. خدمات مشاوره دیجیتال رامین افشار به شرکت‌ها، بخشی از علایق حرفه‌ای ایشان را تشکیل می‌دهد که منجر به توسعه این بخش در شرکت اکسیر نیز شده است.